Lajme

Nuk ndalet VV-ja, edhe ky zv.ministër jep 500 euro nga paga e parë menaxhimin e COVID-19

Edhe zëvendësiministri i Mbrojtjes Enver Dugolli, ka njoftuar se pagën e tij të parë në këtë post, do ta ndajë për ndihmë në “Fondin për Menaxhimin e COVID-19”.

Ai ka njoftuar se nga paga e tij do të japë 500 euro për këtë fond, përcjell Bota sot.

Dugolli ka kërkuar nga qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.

Postimi i Dugollit në Facebook:

Edhe unë, vullnetshëm i bashkohem solidaritetit të bashkatdhetarëve, kolegëve qeveritar e parlamentar dhe gjithë njerëzve me zemer të madhe për ndihmë në “Fondin për Menaxhimin e COVID-19”

Nesër më 18 prill, bëhen 1 muaj që kur u emërova zv.Ministër i Mbrojtjes. Ende nuk e kam marr ndonjë pagë dhe nuk e di sa është, por po sa ta marr, më dëshirë do ndajë 500 euro për këtë Fond!

Së bashku do ja dalim!

#rriNëShtëpi

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button