Magazina

Nusja bukuroshe e deputetit Besian Mustafës

Besian Mustafa në natën e ndrrimit të viteve, na ka prezantuar më bashkëshorten e tij, Erolidën, ai ka uruar festën e Vitit të Ri gjithë qytetarëve nga familja e tij.

Erolida Januzaj është bashkëshortja e tij, me një paraqitje shumë të mirë në rrjetet sociale, ajo është shumë aktive në rrjetet sociale duke publikuar fotografi nga më të ndryshmet.

Ajo shfaqet shumë elegante dhe shumë e paraqitshme.

Erolida është zyrtare në Ministrinë e Kulturës, prej nga edhe ka publikuar foto.

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, sot feston ditëlindjen e 60 të saj.

Dhe padyshim që një festë familjare nuk do t’i mungonte kësaj dite.

Së fundmi ajo ka publikuar setin fotografik me familjarët e saj, teksa duken duke festuar./Blic/

Shiko fotot:

Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli është njëra ndër më të pëlqyerat e publikut shqiptarë.

Sot është një ditë e veçantë për këngëtaren, pasi ajo feston ditëlindjen e saj të 60-të.

Përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, Shyhrete Behluli ka zbuluar dhuratën që mori nga mbesa e saj.

Po ashtu nuk kanë munguar edhe urimet nga miqtë, kolegët e familjarët e këngëtares.

Këngëtarja e afirmuar prej më shumë se 40 vitesh në fushën e muzikës, është emër tejet i lakuar edhe në median rozë.

Kush do ta thoshte se Shyhrete Behluli do ti qëndronte kaq gjatë kohës, madje do të ishte tejet e angazhuar dhe pëlqyer edhe në të 50-tat e saj.

Këngëtarja është nënë e lumtur, e gjithashtu është bërë disa herë gjyshe e nipërve e mbesave.

Në këtë foto, shihen të gjjtha vajzat e gratë e familjes së Shyhrete Behlulit.

Nuk dihet se me çka merret saktësisht djali i dytë i këngëtares Shyhrete Behluli, por pavarësishisht kësaj shpesh është në median rozë.

Ai ka mbi 10 mijë ndjekës në faqen e tij në Instagram, që ndjekin postimet e tij të kohëpaskohshme.

Sigurisht që numri më i madh i atyre që e ndjekin Lum Salihun, janë të gjinisë femërore dhe kjo është krejt e kuptueshme.

Ai, ka postuar edhe një foto me shikim mjaftë shpues.

Për kë ky shikim? /Kosovarja/

Ish- ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa para pak javësh i dha fund beqarisë, duke kurorëzuar lidhjen e tij me fejesë.

Besiani ka bërë publike lidhjen e tij shumë vonë dhe kjo erdhi si një befasi e bukur për të gjithë, shkruan “Kosovarja”.

Ai disa herë e ka shprehur dashurinë e madhe që ka për të fejuarën e tij, por kësaj here është Erolida ajo që ka bërë një dedikim romantik për Besianin, duke shkruar fjalët më të bukura.

“Jeta te ofron shume, atehere kur gjen njerez qe te dojne bashke me defektet tuja, kur gjen kohe per ty pavaresisht sa pune kane, kur te ndihmojne e nuk te presin t’jua kthesh njesoj, jeta te ofron shume, atehere kur gjen njerez te sinqert, e qe te duan dhe kur nuk ben asgja per to!”, ka shkruar ajo./Kosovarja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button