Lajme

Pa këmishë dhe pa reçipeta/ Kryeministrja e Finlandës ndez debate në rrjet, ja fotot

Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka pozuar për me një kostum të zi pa këmishë dhe reçipeta dhe më një dekolte të hapur, për revistën “Trendi Magazine”. Veshja e kryeministres ka bërë shumë bujë në rrjetet sociale duke u bërë këshu tema e komenteve në to.

Disa komentues e kanë përkrahur veprimin e Kryeministres, madje dhe duke postuar foto të ngjashme me të nën hashtagun “iamwithsanna”, ndërsa të tjerët e kanë kundërshtuar duke arsyetuar se kjo është një foto e papërshtatshme për një lidere vendi.

Gjithashtu fotoja e Kryeministres ka frymëzuar shumë tabloidë filandezë dhe media ndërkombëtare pasi shpreh bukurinë, forcën dhe pavarsinë e femrave në botë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button