Lajme

Pacolli e çon delegacionin e Kosovës në Washington me aeroplanin e tij

Aeroplani privat të cilin e ka në pronësi, kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, do ta çojë delegacionin kosovar në kryeqytetin amerikan të shtunën.

Këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, ka shkruar në Facebook se në mungesë të aeroplanit shtetëror, Pacolli sërish do të vërë në dispozicion aeroplanin e tij privat për t’i çuar kryeministrin Hoti dhe presidentin Thaçi në Washington D.C më 27 qershor, raporton Gazeta Express.

“Kur shtetit i mungojnë avionët e saj, ne kemi një njeri të fortë që zgjidh atë shqetësim. Behgjet Pacolli, gjithmonë në shërbim të atdheut. Destinacioni i radhës: Washington DC”, ka shkruar ai.

Kryeministri Hoti dhe presidenti Thaçi do të udhëtojnë për në Washington me ftesën e Emisarit Special të presidentit Trump, Richard Grenell.

Në takimin e së shtunës, përfaqësuesit e Kosovës do të takohen me homologët e tyre serbë, presidentin Aleksandër Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabiq për të rifilluar dialogun mes dy shteteve.

Back to top button