fbpx
  Lajme
  21 mins ago

  Raka jep lajmin e rëndësishëm për nxënësit, tregon se kur do të kthehen në shkolla

  Luk Raka ka treguar se kur nxënësit do të mund të kthehen në shkolla. Situata…
  Lajme
  3 hours ago

  Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe gjithë Evropa do të bëhet e myslimanëve, ja në cilin vit

  Nëse i besojmë profecisë së bullgares së verbër, kontinenti i vjetër do të pësojë ndryshime…
  Lajme
  3 hours ago

  Bajqinovci: Thaçi është i mjerë, i pa dinjitet, i pa skrupulltë, i ligë, qyqarë

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka komentuar fjalorin siç ka thënë ai ‘banal’ të…
  Lajme
  3 hours ago

  Deputeti i VV-së: Dyshoj në shëndetin mendor të Thaçit

  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, në emisionin DPT…
  Lajme
  4 hours ago

  ‘Rrethohet Qeveria’: Vendosen flamuj të Amerikës dhe NATO’s para saj

  Dhjetëra flamuj të SHBA’ve dhe NATO’s janë vendosur sonte tek objekti i Qeverisë së Kosovës,…
  Lajme
  4 hours ago

  LAJMI I FUNDIT: Në mesnatë Qeveria Kurti merr vendim që nuk e priste askush

  Si shumë mbledhje, shkarkime e emërime të Bordeve ku u vendosën mili tantë e aktivistë…
  Lajme
  8 hours ago

  Pacolli uron vajzën e tij për ditëlindjen e saj, kaq vite mbushi ajo

  Kryetari i AKR-së, njëherësh deputeti i kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, sot ka festë në…
  Lajme
  9 hours ago

  Qeveria vendos: Më 30 maj hiqen karantinat në Kosovë

  Qeveria në detyrë e Albin Kurtit, ka marrë vendim që nga 30 maji të shfuqizohet…
  Lajme
  9 hours ago

  Ky do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme në Kosovë

  Mbetet mot jostabil, me reshje lokale shiu dhe më i freskët, së paku deri nga…
  Lajme
  10 hours ago

  Ky do të jetë moti për 5 ditët e ardhshëm në Kosovë

  Mbetet mot jostabil, me reshje lokale shiu dhe më i freskët, së paku deri nga…
  Lajme
  14 hours ago

  Nënë E Bijë Tronditën Me Historinë E Tyre EMOCIONUESE

  Lotët e Adrianës dhe Blekisës, vajzës së saj tronditën zemrat e shqiptarëve. Këkresat e tyte…
  Lajme
  15 hours ago

  Befasohen 4 Jetimet! Kjo Eshte Nje Nder Suprizat Me Te Bukura Qe Keni Pare! (VIDEO)

  Befasohen 4 jetimet! Kjo eshte nje nder suprizat me te bukura qe keni pare! (VIDEO)…
  Lajme
  15 hours ago

  Gazetaren E Quanin “Të Çmendur”, Më Pas Bën Një Vizatim Që Kur E Sheh Mjeku Ndërhyn Direkt

  Susannah Cahalan, një vajzë 24-vjeçare është protagonistja e kësaj historie. Jeta e saj ishte krejtësisht…
  Lajme
  15 hours ago

  Mali i Zi pret turistët, këto do të jenë çmimet

  Pas 20 ditësh pa asnjë rast me koronavirus, Mali i Zi deklaroi të dielën mbylljen…
  Lajme
  15 hours ago

  Posta e Kosovës ua ulë pagat e zyrtarëve të lartë prej 2 mijë 500 eurove në 1 mijë e 750

  Posta e Kosovës me propozim të ushtruesit të detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv ka vendosur për…
  Lajme
  15 hours ago

  Falja në Xhami lejohet nga sot, BIK-u publikon rregullat

  Nga sot lejohet falja në Xhami, BIK-u publikon rregullat. Bashkësia Islame e Kosovës pas vendimit…
  Lajme
  15 hours ago

  U martua me vajzën e re, myftiut Sylejman Rexhepit i ndodh më e keqja

  Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni të Veriut ka shkarkuar nga detyra, myftiun, Sylejman…
  Lajme
  16 hours ago

  Vd es një zyrtare e LDK-së

  Ka vd ekur në moshën 65 vjeçare, aktivistja e LDK-së në Prizren, Xhyle Krasniqi. Siç…
  Lajme
  17 hours ago

  Kujdes, nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull ndaleni menjëherë

  A e shkyçni bojlerin para se të hyni në vaskë? Ja kur është rrezik. Është…
   Kosove
   April 21, 2020

   Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka disa muaj qe nuk i ka paguar puntorët

   MKRS- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sërish vonon pagat e punëtorëve të angazhuar nga Institucionet vartëse të trashëgimisë kulturore…
   Keshilla Mjekesore
   April 12, 2020

   Larja e dorezave me sapun dhe uthulla e mollës si dizifektant? Përgjigjet mjeku…

   Kam dëgjuar se uthulla mund të ndihmojë të na mbrojë nga virusi. Është e vërtetë? Unë jam dakord që uthulla…
   Kosove
   April 11, 2020

   LDK i kërkon Kurtit dhe VV’së të ndalin linçimet ndaj njerëzve të SHBA’së

   “LDK dënon ashpër fushatën e ulët linçuese, e cila po zhvillohet në rrjetet sociale apo përmes deklaratave politike, e orkestruar,…
   Kronika e Zez
   February 19, 2020

   Vrasja e pesëfishtë në Gjilan, suspendohen katër zyrtarë policorë për 72 orë

   Lajmin e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin  e Gjilanit, Ismet Hashani. “Shtabi…
   Kosove
   February 18, 2020

   Kjo është policja që dyshohet se vrau anëtarët e familjes dhe veten në Gjilan

   Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka konfirmuar se V.B, zyrtare policore, kishte kryer aktin tragjik, me…
   Kosove
   December 5, 2019

   LDK nuk lëviz nga pozicioni i saj, vjen një paralajmërim i rëndë për VV!

   Një takim i Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK Isa Mustafa i para do ditësh ka…
   Kosove
   December 5, 2019

   QKUK: Rast i rrallë, i shpëtohet jeta lehonës, me çarje aorte

   Qendra Klinike Universitare e Kosovës njoftoi se një pacientes, me iniciale H.B, e moshës 39 vjeçare, i është shpëtuar jeta…
   Kronika e Zez
   November 21, 2019

   E dhimbshme: Familja e 33-vjeçarit të vrarë në Itali, nuk ka para ta kthej trupin në Kosovë, kërkon ndihmë

   Një 33-vjeçar nga Kosova është vrarë para disa ditë në Firence të Italisë. Trupi i Gzonit Kelmendit nga Peja, po…
   Back to top button
   Close
   Close