fbpx
MuzikeTV/FilmYjet

Pamje brenda fermës 14 milionë dollarëshe të Kanye West

Kanye West vazhdon të rrisë portofolin e tij të pasurive të patundshme.

Sipas TMZ, fituesi i Grammy ka blerë kohët e fundit një pronë prej 14 milionë dollarëshe në Bighorn Mountain Ranch afër Greybull, Wyo.

Siç thekson në listën e pronave, kjo është një fermë malore prej 6.713 hektarë, e cila ‘përbëhet nga kabina dhe shtëpiza të shkëlqyera, që rrokullisen, kodra të mbuluara dhe livadhe që janë prerë nga kanione të thella të mbuluara me pemë dhe blloqe të mbushura me lojëra’.

Ferma 14 milionëshe e Kanye West (Foto: Hayden Outdoors/Gregory Pace/Shutterstock)

Prona përmban një numër kabinash për të shijuar me familjen dhe miqtë, që do të thotë se kjo mund të jetë vendi tjetër i pushimeve familjare Kardashian-Jenner-West!

Karakteristikat e jashtme në pronë përfshijnë një kuzhinë të hapur, sauna, madje edhe një ‘helikopter përmes të cilit mund të bëni një fluturim të shkurtër dhjetë minutësh nga Greybull’.

Fotografitë nga ferma, e cila është ndërtuar në vitin 1906, tregojnë bazat e mrekullueshme të pronës.

Kim Kardashian konfirmoi gjatë një interviste me Jimmy Fallon në shtator se Kanye kishte blerë një fermë të veçantë në Wyoming.

“Ne e duam Wyoming”, ka thënë ylli televiziv në The Tonight Show. “Gjithmonë ka qenë një vend kaq i mahnitshëm. Burri im sapo bleu një fermë atje. Ëndrra e tij dhe vizioni i tij është të shkojë atje”.

“Unë e dua L.A, kështu që e parashikoj verën. Unë parashikoj disa fundjava”, ka thënë Kim. “Është vendi më i bukur që keni parë ndonjëherë në tërë jetën tuaj. Ne kemi pasur këtë ëndërr ta marrim këtë fermë dhe thjesht t’i kalojmë verërat tona atje dhe të largohemi”, ka thënë mes të tjerash Kardashian. /Telegrafi/

The post Pamje brenda fermës 14 milionë dollarëshe të Kanye West appeared first on Telegrafi.

Source link


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close