Lajme

Parashikimi i frikshëm i Baba Vangës: Kjo do t’i ndodh njerëzimit në vitin 2022

Baba Vanga, e cila u quajt “Nostradamus i Ballkanit”, u bekua me një hir nga Zoti. Ajo ishte e pajisur me parandjenja për vitet në vijim. Parashikimet e saj shtrihen në një periudhë të gjatë, deri në vitin 5079. Ajo parashikoi çdo vit veç e veç dhe fundi i njerëzimit do të ndodhë në vitin 5079. Por ja çfarë na pret në vitin 2022.

Parandjenja e Baba Vangës për virusin e zbuluar në laborator, i cili do të përhapet menjëherë në të gjithë botën, u bë realitet. Një tjetër parashikim tregon se Toka do të sùlmohet nga anije kozmike dhe njerëzit do të kenë mundësinë të ndërveprojnë me qenie nga botët e tjera.

Në të njëjtën kohë, Baba Vanga vuri në dukje, para vdekjes së saj, se disa komunitete do të goditeshin nga uria e rëndë për shkak të ndryshimeve klimatike, duke iu referuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Thuhet se shtetet do të kenë të mbjella të komprometuara, zjarret do të djegin pyjet dhe lumenjtë do të pakësojnë prurjet e tyre.

Para se të largohej nga kjo botë, Baba Vanga la një sërë parashikimesh, duke përfshirë vitin 2022. Parashikimet e saj janë shqetësuese, pasi tha se njerëzimi do të përballet me një pandemi të re, uri dhe lufte. Do të ishin rreth gjashtë parashikime për periudhën në vijim. Që nga fundi i vitit 2020, u tha se njerëzimi do të vazhdojë të jetë i prekur nga pandemia.

Në vitin 2022, njerëzit mund të humbasin plotësisht në realitetet virtuale. Baba Vanga vuri në dukje se një luftë mund të shpërthejë vitin e ardhshëm dhe një lider botëror mund të hiqet nga pushteti.

VITI 2022. URIA E RËNDË DHE NJË PANDEMI E RE!

Një virus vdekjeprurës i zbuluar në një akullnajë. Shkencëtarët do të zbulojnë një virus të rrezikshëm që do të përhapet shumë shpejt, duke çuar në vdekjen e njerëzve dhe kafshëve. Majat e akullnajave do të shkrihen nga viti 2033 deri në vitin 2045 dhe nivelet e oqeaneve do të rriten gjatë kësaj periudhe.

Anijet alien do të sulmojnë Tokën. Ne do të ndërveprojmë me qenie inteligjente nga planetë të tjerë. Anijet e huaj do të sulmojnë Tokën dhe do të bombardojnë qytete dhe do të marrin të burgosur.

Një koloni në Mars do të lejojë që planeti të bëhet një fuqi bërthamore dhe të pretendojë pavarësinë nga Toka rreth viteve 2170-2256

Uria e fortë. Njerëzimi do të preket nga uria e rëndë për shkak të ndryshimeve klimatike. Njerëzit do të përfundojnë duke ngrënë buburreca, gjethe ose baltë. Ajo që ndodh në të gjitha kontinentet është e ngjashme me atë që shihni në një film horror. Një pushtim i karkalecave në Afrikë do të ndikojë në tokat e drithërave dhe do të çojë në urinë e popullsisë, duke çuar në konflikte të armatosura midis kombeve.

Në vitin 2022 ka realitete virtuale në të cilat mund të humbasim plotësisht. Koha në këto realitete virtuale mund të çojë në kujtesën e dëmtuar dhe të mësuarit dhe mund të kthehet njerëzit në zombie reale.

Vanga bëri një deklaratë të çuditshme se një dragua do të pushtonte planetin. Parashikimi më i çuditshëm i Baba Vangës është se një dragua do të pushtojë planetin në vitin 2021. Ai do të kishte thënë:

“Një dragua i fuqishëm do të kapë njerëzimin. Të tre gjigantët do të bashkohen. Disa njerëz do të kenë para të kuqe. “Unë shoh numrat 100, 5 dhe shumë zero.”

Përkthyesit që atëherë kanë supozuar se “dragoi” është Kina. Tre gjigantët mund të jenë Rusia, India dhe Kina, dhe paratë mund të jenë kartëmonedha 100 juanë dhe 5000 rubla, të dyja të kuqe.

Sylë Tahirsyla vjen me një paralajmërim për dimrin që po na pret

Eksperti i Meteorologjisë, Sylë Tahirsyla në një intervistë ka folur sa i përket temperaturave të ulëta që do të mbizotërojnë gjatë këtyre muajve.

Ai tha se muaji janar dhe shkurt janë më të ftohtit me temperaturat do të shkojnë deri në -11 gradë celsius.

Krejt kjo sipas tij, mund të konsiderohet si dimër i përballueshëm si botën bimore po ashtu edhe për qytetarët.

“Muaji janar është muaji më i ftoftë në bazë të dhënave meteorologjike që nga viti 1922 është evidentuar që temperaturat janë më të ulëta. Është me reshje bore me erëra të fuqishme prandaj jemi në stinën e dimrit”.

“Edhe muaji janar dhe shkurt do të jetë në vlerat mesatare të lëkundjes së elementeve dhe dukurive meteorologjike në shkallë të vendit njëkohësisht edhe rajonit. Dimrit do të jetë i pranueshëm meqë edhe të ftohtit e ka efektin e vet si për botën bimore njëkohësisht edhe për njerëzimin”.

“Duhet të respektohen konditat klimatologjike të territorit të vendit tonë. Prandaj nuk ka nevojë për shqetësim që do të jetë shumë i ulët. Temperature më e ulët që do të shënohet do të jetë deri në -11 gradë celsius ndërsa maksimale deri në 3 gradë celsius dhe është normale në kushtet klimatike të vendit tonë”, tha Tahisylaj.

Pse bebet në jetimore nuk qajnë?

Pak kohë më parë një nënë nga Uganda tregoj në rrjetin social Facebook arsyen pse bebet në jetimore nuk qajnë.

Dayna Magër postoi një foto të saj dhe të vajzës, Luella.

Postim që u bë menjëherë viral.

Vajza ndodhej brenda shtratit të saj por arsyeja përse kjo u bë virale ishte për shkak të shkrimit.

“Dikur një misionar më pati treguar një histori në lidhje me bebet.

Në lidhje në fakt me bebet që lihen nga prindërit brenda jetimores.

Ai tregim që më cmendi totalisht trupin nga dhimbja.

Atëherë sapo kisha lindur Luellën, një bebe të vogël dhe sigurisht isha më e pa pergatitur se më parë.

Ai më tregoi se jetimoret e Ugandës janë ndryshe.

Atje bebet nuk qajnë.

Madje brenda tyre kishte rreth 100 shtrate me bebe.

Por cuditërisht ishte qetësi.

Mes tyre ndodhej një kujdestare.

Ai e kishte pyetur atë se përse bebet nuk qanin.

Si kishte mundësi që mes një dhome plot me të porsalindur të ishte qetësi.

Dhe më pas ai mori prej saj përgjigjen që nuk do ta harrontë sa të kishte jetën.

E madje as unë, atë kohë nënë e një bebe të porsalindur!

Ajo i shprehu atij se rreth 1 javë pasi bebet vijnë në jetimore qanin.

Me orë të tëra madje.

Më pas pushonin.

Pushonin atëherë kur e kuptonin se askush nuk do të vinte atje për ta…

Ata e kuptonin se nuk do të vinte askush për ta, as për 10, as për 4 minuta, e madje ndoshta kurrë!!

Kjo ishte e dhimbshme, për një nënë është e rend të dëgjojë këtë.

Sapo shkova në shtëpi e përqafova beben time.

Luellën time dhe i premtova se gjithmonë do të isha pranë saj sa herë të qante në 2 të natës.

Sa herë të qante ndërsa të kishte nevojë për mua!”

Postimi i Magers u bë menjëherë viral.

Mori gati 54000 like dhe 21000 shperndarje.

Dhe madje shumë revista e publikuan historinë e saj.

Historinë e atyre bebeve që kanë nevojë gjithmonë për ngrohtësi!

Nëna mos i leni fëmijët!

Mbrohuni!

Nëna mos i lini fëmijët të qajnë!

Shkoni direkt tek ata dhe i përqfoni!

Kujdestare!

Jepjuni dashuri atyre fëmijëve.

Mos i lini të ndihen vetëm.

Ju mund të bëheni sa do pak “nënë” për ta.

Qoftë edhe 5 minuta në ditë, për secilin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button