Lajme

Pas më shumë se 3 muajsh rikthehet futbolli italian dhe atë me një ndeshje të zjarrtë

Pas më shumë se 3 muajsh rikthehet futbolli italian dhe atë me një ndeshje të zjarrtë

Pas pak më shumë se tre muajsh rikthehet më në fund futbolli në Itali.

Futbolli italian do të rikthehet me ndeshjen e sotme në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Italisë, ndërmjet Juventusit dhe Milanit.

Për shkak të pandemisë COVID-19, futbolli nuk do të jetë më si më parë, të paktën përkohësisht.

Trajnerët do të kenë mundësi të bëjnë pesë zëvendësime, me maksimumi tri ndërprerje gjatë 90 minutave.

Ndeshja e parë, e zhvilluar në “San Siro”, përfundoi barazim 1-1.

Kuqezinjtë ishin shumë pranë fitores, pas golit të shënuar nga Rebic, por në minutën e parë shtesë CR7 shënoi nga pika e bardhë, duke u dhënë një epërsi jo të vogël bardhezinjve në këtë sfidë të kthimit.

Burimi

Back to top button