Lajme

Pas vendimit të Vitisë dhe Tërnaves reagon ashpër Gëzim Kelmendi: Qeveria nuk ka të drejtë ta ndalojë hapjen e xhamive

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka thënë se Qeveria Kurti nuk ka të drejtë ta ndalojë hapjen e xhamive.

Sipas tij, nga ajo që është dëgjuar nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, është presion i drejtpërdrejtë mbi BIK-un.

“Si qenka e mundur që qeveria të lejojë organizimin e përgatitjeve për protestë nga VV në shesh me rreth 400 persona, ndërsa t’i ndalojë namazet e besimtarëve nëpër xhamitë e Kosovës”.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë të tij në Facebook.

Qeveria Kurti nuk ka të drejtë ta ndaloi hapjen e Xhamive!E kam thënë dhe po e përsëris, qeveria Kurti është qeveria e…

Publiée par Gëzim Kelmendi sur Vendredi 15 mai 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button