Lajme

Pas zhvillimeve në veri të vendit, Gani Geci ka një pyetje për Kurtin e Vjosa Osmanin
Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të vendit, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e masës së reciprocitetit, shkruan Gazeta Express.

Ai ka pasur një pyetje për presidenten, Vjosa Osmani dhe për kryeministrin Albin Kurti.

Geci i ka pyetur ata se çfarë do të ndodhë në rast se forcat ushtarake serbe hyjnë në veriun e Kosovës.

“Unë kam një pyetje direkte për Albin Kurtin, Vjosa Osmanin. Po besojmë dhe po themi se kjo nuk do të ndhodhë por… Ne rastë të tentimit të hyrjes se forcave ushtarake serbe në veriun e Kosovës? Presidentja dhe Kryeministri kujt do ti japin urdhër për ta mbrojtur kufirin?!”, ka shrkuar ai në një postim në “Facebook”.

Postimi i plotë:

Të dashur miq,

Unë kam një pyetje direkte për Albin Kurtin, Vjosa Osmanin.

Po besojmë dhe po themi se kjo nuk do të ndhodhë por…

Ne rastë të tentimit të hyrjes se forcave ushtarake serbe në veriun e Kosovës?

Presidentja dhe Kryeministri kujt do ti japin urdhër për ta mbrojtur kufirin?!

KFORIT !!!???

FSK-së ???

POLICIS.!!!

Apo do të brohorasin sikur prindërit e tyre në vitin 1998 ,”Drenicë jemi me ty.”

Lexojeni edhe shenjat e piksimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button