fbpx
Lajme

“Përderisa ne flejmë në shtrat, infermierja nga Kosova po pushon në dysheme”

“Përderisa ne flejmë në shtrat, infermierja nga Kosova po pushon në dysheme”

Numri i madh të inf ekturave me Covid 19 në Kosovë, ka ngarkuar tej mase stafin mjekësor në Prishtinë, të cilët po punojnë pa pushim për tu ardhur në ndi hmë pacientëve. Regjisori Jeton Ahmetaj ka bërë thirrje për të ngritë vetëdijen e qytetarëve, duke ndarë një fotografi të një mikes së saj që punon si infermiere, dhe fotografia tregon për lodhjen e saj.

Më poshtë po sjellim statusin e plotë të Jeton Ahmetaj.

Kjo eshte nje mike imja,INFERMIERE NE INF EKTIVE,emri i saj eshte Shqipe Kadriu. Derisa ne po flejme ne shtrat ajo pushon kembet ne dysheme,per tu quar pastaj dhe per te ju sherby juve qe nuk besuat dhe nuk besoni se ka COVID vrases…TURP TE KENI QE NUK MBANI MASKA,TURP TE KENI QE PO VRISNI VETEN DHE TE TJERET!

Source link


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close