Lajme

Përhajr na qoftë, Vjosa Osmani sapo publikoi dorëheqjen nga LDK-ja dhe ju bashkangjit?

Kundërshtimi që Vjosa Osmani i bëri rrë zimit të Qeverisë Kurti dhe koalicionit të ri qeverisës me AAK e Nisma, ka bërë që zyrtarë të LDK-së, kryetaren e Kuvendit mos ta shohin më pjesë të LDK-së. Madje, sipas tyre, Osmani tashmë e ka zgjedhur Albin Kurtin para LDK-së.
Zyrtari i lartë i LDK-së, Haki Rugova, tha për se Vjosa Osmani nuk do të detyrohet që “me zor” të rrijë në LDK, madje sipas tij, ajo nuk i takon kësaj partie më.

Source link

Back to top button