Lajme

Përmbytje të mëdha në këtë shtet, uji arrinë në nivel rekord

Pas reshjeve të pandërprera të shiut, në Michigan të SHBA’ve, ujërat kanë arritur në nivel rekord.

Siç raporton FoxNews, rreth 10 mijë njerëz janë evakuuar nga ky rajon, përkudnër vështirësive që po përballet SHBA edhe me pandeminë e Covid-19, transmeton Korrespodenti.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka njoftuar se Lumi Tittabawassee në qytetin e Midland ka arritur arriti nivelin e tij më të lartë ndonjëherë, ku e dhe pritet të shkojë deri në 38 metra deri në mesditë.

“Kjo është ndryshe nga çdo gjë që kemi parë në Midland County,” thanë autoritetet e Michigan./ Korrespodenti

Përmbytje të mëdha në këtë shtet, uji arrinë në nivel rekord

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button