Lajme

Policët e Kosovës sulmohen në Graçanicë, njëri prej tyre përfundon në QKUK
Policë të Kosovës janë sulmuar në qytetin e Graçanicës nga dy kosovarë të cilët po qëndronin jashtë një lokali gjatë orës policore.Dytë thuhet se kanë kundërshtuar urdhrat e policisë dhe i kanë sulmuar fizikisht.

Dy të dyshuarit janë intervistuar, e dyshuara femër është liruar kurse i dyshuari mashkull është dërguar në mbajtje.

Ky është raporti i plotë i policisë:

Graçanicë, 03.10.2021 – 22:20.

Është raportuar se njësiti policor deri sa ishte në detyrë zyrtare, kanë hasur disa persona të cilët kishin qëndruar jashtë një lokali gjatë orës policore. Gjatë identifikimit të tyre, të dyshuarit një mashkull dhe një femër, dytë kosovarë kanë kundërshtuar urdhrat e zyrtarëve policorë si dhe i kanë sulmuar ata fizikisht. Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit e dyshuara, është liruar ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje. Dy zyrtarë policor meshkuj kosovarë kanë pësuar lëndime të lehta dhe u është ofruar ndihma mjekësore, njëri prej tyre është dërguar në QKUK. Rasti është duke u hetuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button