Lajme

“Populli pa bukë nga pandemia”, Rama arratiset në Paris: 100 mijë euro të shqiptarëve për charter personal

E gjithë Shqipëria po vuan nga kr iza e mbylljes si pasojë e Covid-19.

Por mesa duket ky është një problem vetëm i popullit të thjeshtë, pasi për politikanët çdo gjë duket në rregull.

Ditën e sotme, Sekretari Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi njoftoi se kryeminstri Edi Rama ka zgjedhur të shkojë për fundjavë në Paris me charter 100 mijë euro.

Ai shton se ky veprim i Ramës nuk ka asnjë shpjegim zyrtar dhe se ai po përdor paratë e shqiptarëve teksa udhëton me Air Albania.

Statusi i plotë:

Source link

Back to top button