Lajme

Qeqa ‘godet’ gjyqtarët e futbollit në Kosovë: Kemi vetëm dy lloje të tyre

Thuajse në fundin e çdo ndeshje, gjyqtarët e futbollit në Kosovës bëhen cak i sulmeve e akuzave nga akterët e ndeshjes dhe jo vetëm, transmeton Gazeta Metro.

Superliga e Kosovës në futboll rifilloi me garat më 7 qershor, teksa nga ndeshjet e asaj dite nuk po mungojnë as akuzuat ndaj gjyqtarëve.

Akuza të mëdha dhe direkte për gjyqtarët pati edhe në javën e 24’të që u zhvillua në fundjavën që lam pas, derisa nga FFK ende nuk është shqiptuar ndonjë masë për ndonjë gjyqtarë.
Një reagim së fundmi e ka barë edhe gazetarja e njohur e sportit, Qëndresa Krelani, e cila vlerëson se në Kosovë ka vetëm dy lloje të referave

“Ne Kosove kemi dy lloje te referave. Refera dallavergji edhe refera amatera!” – ka shkruar ajo në ‘Facebook’. /gazetaprishtina.info

Burimi

Back to top button