Lajme

Rama e rrëzoi Teatrin Kombëtar në Tiranë, reagon ashpër Albin Kurti

Qeveria e Shqipërisë sot në krye me Edi Ramën kanë rrezuar objektin e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Objekt ky mijëra vjeçar.

Pas këtij vendimi kanë reaguar shumë personalitete të politikës dhe artit shqiptar, ndër ta edhe Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, njofton Albanian Show

Ky është postimi që ka bërë Kurti pak minuta me parë në Facebook.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button