Lajme

Rikthehen momentet e zeza në Itali/ Sot është regjistruar numër rekord rastesh të reja me Covid-19, më shumë se…

Rikthehen momentet e zeza në Itali/ Sot është regjistruar numër rekord rastesh të reja me Covid-19, më shumë se 7 mijë

Megjithatë ekspertët e shëndetit e lidhin këtë rritje të numrit të personave pozitivë me testimet e shumta të cilat në ditën e fundit në Itali ishin 152 mijë.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan dhe 43 viktima, si u shtuan 25 pacientë në terapitë intensive dhe 394 të tjerë në repartet e tjera Covid.

Sipas të dhënave të raportuara numri më i lartë i të infektuarve ditorë në Itali ka qenë më 21 mars me 6557 raste, megjithatë në atë ditë ishin kryer vetëm 26 mijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button