Lajme

Rrëqethin miqtë e të riut shqiptar që ishte me Covid-19 që i dha fund jetës në spital: Djalë flori dhe qentë e rrugës ushqente

Një ngjarje e rëndë tr.onditi Shqipërinë mëngjesin e djeshëm, pasi ku një 29-vjeçar i infe.ktuar me COVID-19 dha fund jetës duke u h.edhur nga kati i tretë i spitalit “Shfqet Ndroqi”.

Ai është identifikuar si Xhino Koça nga Durrësi dhe prej disa ditësh ndodhej i shtruar në spital, pasi ishte inf.ektuar me Koronavirus. I riu ishte djali më i vogël i dy prindërve të njohur nga Durrësi, stilistes Lira Koça dhe kreut të Njësisë Administrative nr.2 Leonard Koça.

Mesazhe të pafundme janë shpërndarë në rrjetet sociale në lidhje me ndarjen e parakohshme nga jeta të të riut durrsak Xhino Koça. Miq e të afërm të prindërve të tij janë pikëlluar për lajmin e trishtë dhe shprehen jashtë mase të tro.nditur.

Disa prej mesazheve:

“Parajsës iu shtua një ëngjëll i parakohshëm. Zoti ju dhëntë durim,forcë e ngushëllim,për të përballuar humbjen më tra.gjike në jetë. Shpirti i Xhinos pushoftë në paqe”.

“Dh.imbja na ka kapluar te gjitheve. Nuk ka fjale ngushellimi sot per ty mikja ime.Behu e forte! Engjelli shkoi prane Zotit”.

“Një lajm fa.tkeq, prishi qetesinë jo vetem te familjes suaj Lira por besoj si une edhe e gjithe miqve, atyre qe e kanë njohur apo jo!!! Lutjet e shkojnë për shpirtin e tij që të prehet në paqe dhe për gjithe ju familjen që Zoti t’i japi forcë në kete moment të vështirë të jetës”.

“Mosss pse Zot, cqe kjo qe bere? si e more engjellin e Lires, ajo i falte dashuri e miresi gjithe botes, nuk meritonte kete dhi mbje te padurueshme? jepi force Zot ta perballoje???jam prane teje e shtrenjta ime?”

Xhino kishte krijuar profilin e një djali të ndjeshëm, të shoqërueshëm dhe mjaft i përkujdesur deri për kafshët e rrugës, që nuk nguronte t’i ushqente sa herë i dilnin përpara, shumë e kanë cilësuar si “djalë flori”, të riun që u nda nga jeta.

Back to top button