Lajme

Selmanaj: Prishja e koalicionit me VV’në më e mira që kemi bërë si LDK

Deputeti i LDK’së Driton Selmanaj, ka thënë se prishja e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje ishte vendim i qëlluar.

‘’Veprimi më i mirë në histori që e ka bërë LDK është prishja e koalicionit me VV’në. Jam i lumtur që kjo qeveri nuk vazhdoi’’..

Ai tha se kishin tentuar të bashkëpunojnë me ta, por që nuk funksionoi dhe i gjithë problemi ishte çështja e Presidentit.
‘’Me VV provuam te bashkëpunojmë, nuk funksionoi. Qasja e tyre ndaj nesh ka qenë shumë agresive. Kam qenë i bindur që koalicioni ka me u prish tek puna e presidentit’’, shtoi Selmanaj.

Burimi

Back to top button