KosoveLajme

SERBËT FUSHATË KUNDËR UÇK-SË NË HAS

SERBËT FUSHATË KUNDËR UÇK-SË NË HAS

Një kameraman serb po akuzohet nga banorët e zonës së Hasit, që bashkë me një ekip po fabrikojnë rrëfime kundër luftës çlirimtare në Kosovë.

Sipas fshatarëve, ata po interevistojnë shqiptarët në lidhje me UÇK-në dhe prijësit e tyre, njofton Klan Kosova.

Disa nga komentet e qytetareve.

Po qka i bonen serbet Marin Memes kur shkojke neper serbi qashtu duhet edhe ju mi ja bo, po smotana ishim kon e zoti na rujt neve .

 

Ku osh aj nazmi mulaku qe u trimnojke neper sheh te prishtines qe hike me kerr e eshajti nejrin pa kurgju hiq qu dil qitasht shko shaje ata nguxofsh

 

Ne goje ju paska hin edhe mos me guxu me dal jasht me kan shqiptar ishit dal jasht copa isht bah futja kallash qka po pritin se edhe. Naj dit neper shpija kan me ju hi
Nuk ka faj ky hala mas 20 viteve tuten prej serbve e mozo ma keq per neve po eka kuptu bota kush jem qe 20vjet hala as nje tank se kem se mos tflasum per forcat airore na ka rru dreqi hajni korrupcion tjera pune na nuk dim duhet me pranu qita jemi na.
Qunu komandata qe pi thuni veti a jeni gjall a jo
Back to top button