Magazina

Seriali i famshëm “Peaky Blinders” do të bëhet edhe film

Seria e famshme “Peaky Blinders ” do të bëhet film, kështu ka bërë të ditur Variety.

Seriali i suksesshme i BBC dhe HBO Max “Peaky Blinders” do të përfundojë pas filmit artistik që do të ndjekë sezonin e tij të gjashtë dhe të fundit, konfirmoi të enjten krijuesi, Steven Knight.

Duke folur në një panel të Festivalit të Filmit të Londrës BFI për shkrimin në të gjitha zhanret, Knight tha se sezoni i gjashtë është xhiruar dhe gati plotësisht i redaktuar.


Foto: Peaky Blinders

Variety raporton se krijuesi Steven Knight ka deklaruar se finalja e filmit në seri do të fillojë xhirimet në 18 muaj, dhe pritet të publikohet në vitin 2023.

“Dhe pastaj do të shkruaj për filmin që do të xhirohet në Birmingham. Dhe kjo ndoshta do të jetë fundi i rrugës për” Peaky Blinders “siç e njohim ne”, tha Knight.


Foto: Imdb

Kujtojmë që sezoni i gjashtë i seralit të famshëm britanik do të jetë i fundit, xhirimet e të cilit janë drejt përfundimit, teksa ende nuk ka një datë të publikimit, ai pritet të lansohet në fundit të këtij viti ose në muajt e parë të vitit 2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button