Lajme

Shkarkohet kushëriri i Hashim Thaçit që ishte drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi

Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka shkarkuar sot Njazi Thaçin, drejtorin e kësaj ndërmarrjeje si dhe Nysret Kelmendin nga pozita e zëvendësdrejtorit të KEK-ut.

Lajmin për Telegrafin e kanë konfirmuar nga Bordi i KEK-ut.

Njazi Thaçi është në krye të KEK-ut nga viti 2018 dhe është i afërm i presidentit Hashim Thaçi.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button