Lajme

Skandaloze: Vëllai i Sulejman Rexhepit shanë Adem Jasharin dhe këndon muzikë serbe

Vëllai i Sulejman Rexhepit Qani Rexhepi, kryetarit të Bashkësisë Islame në Maqedoni, e ka sharë rëndë heroin, Adem Jashari, sipas Bozhinovskit dhe thotë se kush i ka thënë atij të vd esë për Kosovë.

Në videon që publikon Zoran Bozhinovski rrugës duke shkuar për të marrë mirënjohje nga OVL UÇK e Kosovës, kënaqen me muzikë serbisht në veturë dhe e shajnë e fyejnë rëndë Adëm Jasharin duke thënë së kush i ka thënë aty më vd ekë për Kosovë, sipas Bozhinovskit, transmeton news 33.

Në video janë, Qani Rexhepi vëllai i Mulla Sulës dhe njëherit edhe shef i medresesë, Kadri Krasniqi i punësuar në medresen Isa Beu, Bekim Dibrani dhe Fevzi Jakupi.

KAKO REISOT ŽARKO I BRAKJATA GO SLAVAT UČK!?

Publiée par Зоран Буревесник Божиновски sur Samedi 9 mai 2020

Ndaj kësaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka reaguar edhe filozofi dhe analisti, Blerim Latifi.

Katër zyrtarë të Medresesë "Isa Beu' të Shkupit janë duke udhëtuar në drejtim të Prishtinës. Në mesin e tyre ndodhet…

Publiée par Blerim Latifi sur Dimanche 10 mai 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button