fbpx
Sport

Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit në këtë vit

Vedat Muriqi është po vazhdon të shkëlqejë në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në këtë verë u transferua te skuadra turke nga rivali i Superligës së Turqisë, Rizespor.

Gladiatori i ‘Dardanëve’ ka shënuar edhe një herë golin e fitores për Fenerbahcen ndaj Denizlispor, derisa ndeshja përfundoi 2-1.

Statistikat e Muriqit në këtë vit kanë qenë vërtetë për t’u befasuar:

Sulmuesi shqiptar ka zhvilluar 41 paraqitje deri më tani në këtë vit për klubin dhe Përfaqësuesen e Kosovës, duke arritur të shënojë 25 gola dhe tetë asistime. /Telegrafi/

The post Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit në këtë vit appeared first on Telegrafi.

Source link


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close