Hashim Thaçi

Kosove

Specialja konfirmon aktakuzën edhe ndaj presidentit Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media ka bërë të ditur se Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzën…

Lexo më shumë »
Lajme

​Kërcënoi me djegien e Presidencës dhe Kushtetueses, ftohet për intervistë nga policia

Pas raportimi nga IndeksOnline se një militantë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje kishte bërë thirrje përmes Facebook-ut që të digjet…

Lexo më shumë »
Lajme

Thaçi – Kurtit: Nëse dikush është i ngopur me pushtet, jam unë në këto 20 vite

Presidenti Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti se ai deshi të marrë kompetencat duke tentuar…

Lexo më shumë »
Lajme

Kurti e quan Thaçin kalama, e fton në debat televiziv bashkë me Pacollin

Reagimi i presidentit Thaçi ka ardhur pasi ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, tha…

Lexo më shumë »
Lajme

RTS ia uron ditëlindjen e Thaçit, serbët e quajnë skandal

Televizioni Shtetror i Serbisë RTS kishte uruar ditëlindjen e Presidentit Hashim Thaçit,por ky u sulmua nga mediat serbe. Në media…

Lexo më shumë »
Back to top button