Lidhjes Demokratike të Kosovës

Zyrtare: Vetëvendosje fiton zgjedhjet e 6 tetorit, LDK nuk ka gjasa më ta arrijë
Kosove

Zyrtare: Vetëvendosje fiton zgjedhjet e 6 tetorit, LDK nuk ka gjasa më ta arrijë

Numërimi i votave të ardhura me postë po vazhdon me gati gjysmën e tyre të numëruara. Lëvizja Vetëvendosje që ishte…
E gatshme te formohet qeveria: 50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit
Kosove

E gatshme te formohet qeveria: 50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit

Pas daljes së rezultateve zgjedhore, ku doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, kjo parti tashmë është takuar një herë me LDK-në në…
A është në rrezik jeta e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit?
Lajme

A është në rrezik jeta e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit?

Rada Trajkoviq po bartë porosi të rrezikshme për nxitje të konfliktit, për LVV-në dhe LDK-në Ende pa ndodhur zyrtarizimi i…
LDK dhe VV pajtohen për koalicionin, pas certifikimit të rezultatit
Kosove

LDK dhe VV pajtohen për koalicionin, pas certifikimit të rezultatit

Votat e zgjedhjeve të 6 tetorit tanimë janë numëruar të gjitha. Vetëvendosje prinë duke i shkuar prapa LDK-ja me shumë…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close