Policia e Kosovës

Arrestohet mësuesja e historisë në Prishtinë, dyshohet se kërcënoi me vrasje nënën e një nxënësi
Lajme

Arrestohet mësuesja e historisë në Prishtinë, dyshohet se kërcënoi me vrasje nënën e një nxënësi

Pak ditë më parë, prindërit u mblodhën në hyrje të shkollës “Emin Duraku” për të ndaluar hyrjen e arsimtares Afërdita…
Policia e Kosovës lë shumë prapa për besueshmëri atë të Serbisë, Francës, Japonisë dhe Suedisë
Lajme

Policia e Kosovës lë shumë prapa për besueshmëri atë të Serbisë, Francës, Japonisë dhe Suedisë

Policia e Kosovës po gëzon besueshmërinë e qytetarëve, madje e ka besueshmërinë më të madhe se shumë vende të fuqishme…
Policia arreston një person në zebra, nuk iu bind urdhrave
Lajme

Policia arreston një person në zebra, nuk iu bind urdhrave

olicia shumë shpesh del në vendkalimin e rregulluar për këmbësorë (zebra) në vende të ndryshe për të rregulluar qarkullimin e…
Gjendet trupi i pajetë i një 77-vjeçare në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë
Kronika e Zez

Gjendet trupi i pajetë i një 77-vjeçare në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Një person është gjetur i shtrirë tokë në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka konfirmuar për…
Vjedhja e rëndë në shtëpinë e policit Izet Demaj, flet prokuroria
Kronika e Zez

Vjedhja e rëndë në shtëpinë e policit Izet Demaj, flet prokuroria

Para disa ditësh persona të panjohur dyshohet se kanë plaçikur në shtëpinë e policit të ndjerë Izet Demaj. Rasti po…
Kompanitë e sigurimeve për gjashtë muajt e parë paguan 22 milionë euro
Lajme

Kompanitë e sigurimeve për gjashtë muajt e parë paguan 22 milionë euro

Në kuadër aktiviteteve për të shënuar Ditën Botërore të Përkujtimit të Viktimave në Trafikun Rrugor, Policia e Kosovës gjatë ditës…
Shoqet e shtrijnë përtokë dhe e rrahin brutalisht me grushta e shqelma një vajzë në Istog
Lajme

Shoqet e shtrijnë përtokë dhe e rrahin brutalisht me grushta e shqelma një vajzë në Istog

Disa vajza të moshës së re e kanë rrahur brutalisht një moshatare të tyre. Në video, në mesin e dhjetëra…
Kërcënohet vushtrriasi: Kam me ta nxi jetën, ja kam me të vra, ja kam me të lonë në kolicë
Lajme

Kërcënohet vushtrriasi: Kam me ta nxi jetën, ja kam me të vra, ja kam me të lonë në kolicë

Një banor i komunës së Vushtrrisë dyshohet se është kanosur për herë të dytë me jetë nga një i dyshuar…
Verdikt Skandaloz! 5 vjet burgim për personin që goditi për vdekje dy femra te “Rruga B”
Kronika e Zez

Verdikt Skandaloz! 5 vjet burgim për personin që goditi për vdekje dy femra te “Rruga B”

Luftrim Musaj është dënuar 5 vjet burgim për aksidentin tek Rruga B, ku si pasojë e kanë humbur jetën dy…
Aksident afër Kazermës “Adem Jashari”, një i lënduar
Lajme

Aksident afër Kazermës “Adem Jashari”, një i lënduar

Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident trafiku, ku për pasojë është lënduar një person. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës…
Mashtroi 70 kosovarë për viza, arrestohet shtetasi i huaj
Lajme

Mashtroi 70 kosovarë për viza, arrestohet shtetasi i huaj

Policia e ka arrestuar sot një person, shtetas i huaj, i cili dyshohet se mashtroi 70 kosovarë se do t’u…
Gjendet i vdekur i riu nga Lipjani që u zhduk para disa ditësh
Lajme

Gjendet i vdekur i riu nga Lipjani që u zhduk para disa ditësh

Policia e Kosovës thotë se trupi i pajetë i cili është gjendur në fshatin Gadime e Ultë e Lipjanit dyshohet…
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për gjetjen e 24 vjeçarit të zhdukur në Lipjan
Lajme

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për gjetjen e 24 vjeçarit të zhdukur në Lipjan

Një 24 vjeçar nga fshati Gadime e Ulët e Lipjanit, raportohet të jetë zhdukur qysh sot një javë. Për rastin…
Plagoset djali i kryetarit të Komunës së Shtimës
Kronika e Zez

Plagoset djali i kryetarit të Komunës së Shtimës

Djali i kryetarit të komunës së Shtimes, Naim Ismajli është plagosur me armë zjarri, respektivisht ka marrë lëndime nga një…
Një personit në Rahovec hajnat ia vjedhin 14 pushkë, 28 pistoleta dhe 800 euro
Lajme

Një personit në Rahovec hajnat ia vjedhin 14 pushkë, 28 pistoleta dhe 800 euro

Një vjedhje e rëndë është cilësuar të ketë ndodhur në Rahovec ku një personit i janë vjedhur 14 pushkë gjuetie.…
Policia e Kosovës arreston serbin që po bënte zullum në Mitrovicën e Veriut
Lajme

Policia e Kosovës arreston serbin që po bënte zullum në Mitrovicën e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar gjatë orëve të para të së dielës një person me nënshtetësi të…
Kosovari paguante 3 mijë e 500 euro për ta dërguar në të ‘zezën’ në Belgjikë
Kosove

Kosovari paguante 3 mijë e 500 euro për ta dërguar në të ‘zezën’ në Belgjikë

Është arrestuar një person në pikën kufitare “Dheu i Bardh”, pasi që në mënyrë të kundërligjshme i kishte premtuar një…
Kush është Zeljko Bojiq: Serbi më i kërkuar nga Policia e Kosovës
Lajme

Kush është Zeljko Bojiq: Serbi më i kërkuar nga Policia e Kosovës

Zeljko Bojiq, polici serb në veriun e Kosovës, po konsiderohet si një prej personave të dyshuar për lidhje me vrasjen…
Arrestohen tre të dyshuar për veprat penale ‘fajde’ dhe ‘detyrim’
Lajme

Arrestohen tre të dyshuar për veprat penale ‘fajde’ dhe ‘detyrim’

Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit Prizren, në fillim të qershorit të këtij viti, ka pranuar informatën…
Si n“Filma” në Prishtinë: 2 persona gjuhen me armë në kohën kur ishin në lokal
Kronika e Zez

Si n“Filma” në Prishtinë: 2 persona gjuhen me armë në kohën kur ishin në lokal

2 persona janë sulmuar me armë nga rruga teksa po qëndronin në lokalin e tyre në rrugën Nazim Gafurri në…
Ndërron jetë oficeri i Policisë së Kosovës
Kosove

Ndërron jetë oficeri i Policisë së Kosovës

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë sot lajmin për vde.jen e ish-ushtarit të UÇK’së, Bedri…
Arrestohet djali i eprorit të lartë policor në veri
Kosove

Arrestohet djali i eprorit të lartë policor në veri

V.B. është personi tjetër i arrestuar nga forcat speciale të Policisë së Kosovës gjatë aksionit të sotëm në veri të…
Ky është i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasje
Kosove

Ky është i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasje

Ky është i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviq Të mërkuren në orët e hershme të…
SOT Njësia Speciale niset në veri, 25 makina të blinduara zbarkojnë atje
Lajme

SOT Njësia Speciale niset në veri, 25 makina të blinduara zbarkojnë atje

Sot rreth orës 05:50 njësia speciale e Kosovës është nisur drejt veriut të Kosovës. Rreth 25 makina të blinduara të…
Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e këtij personi të rrezikshëm
Kosove

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës po kërkon ndihmë nga qytetarët për kapjen e një të dyshuari për vjedhje të rëndë, mashtrim e…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close