Magazina

Tayna për rastin në Pejë: Në spitale publike moti është ky fenomen

Tayna ka reaguar për rrahjen brutale ndaj të moshuar në Pejë.

Teksa ka publikuar një video në Instagram ajo ka thënë se në spirale publike moti ndodh ky fenomen.

Rasti ka“BOTES DEFINITIVISHT I KA HUP NDJENJA EDHE EMOCIONI NJEREZOR. MARRE! KENI M’U PLAKE EDHE JU MOJ CIKA E KREJT KTHEHEN N’KETE JETE. NE SPITALET PUBLIKE MOTI OSHT KY FENOMEN QE SILLEN QYSH O MA S’KEQTI ME PACIENTA QE NUK KAN PAS KUSHTE MA T’MIRA FINANCIARE ME SHKU MU SHNOSH NE SPITALE PRIVATE E PERVEC QE JON T’SMURE (QE NUK I INTERESON KERKUJT) DUHET ME DURU EDHE ARROGANCEN E DISA PREJ ATYNE QE “PUNOJNE” ATY. PO KJO NGJARJE E KALON CDO KUFI E KREJT KTA QE JON T’PERFSHIM VEC NJEREZ NUK JON. E PO LUTNA PER KETE GRU ME I DERGU ZOTI SHUME PAQE E DASHNI QE PO GET S’E KA PAS AS NGA VETE FAMILJA VET. NA FAL LOKE PER KOHEN QE KA ARDH”. ndodhur në shtëpinë e pleqve “Orenda” në Pejë, ndërsa videon e ka publikuar aktorja Kaltrina Zeneli në Facebook

Gjithashtu shtëpia e të moshuarve “Orenta” në Pejë ku ndodhi sulmi fizik ndaj të moshuarës ka dal me vendim për infermieret e përfshira në këtë rast.

Bordi i këtij institucioni privat kanë vendosur që të suspendohen nga puna Aurona Pelaj dhe tri infermieret e tjera të përfshira në rast.

Ky institucion në arsyetimin e dhënë e kanë quajtur “sjellje të pahijshme” sulmin fizik ndaj të moshuarës të Aurona Pelaj dhe për këtë arsye suspendohet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button