Media-Sociale

Zbulohen vizatimet e dizajnit të OnePlus 8, sugjerojnë ndryshime të vogla

Zbulohen vizatimet e dizajnit të OnePlus 8, sugjerojnë ndryshime të vogla

Vizatimet që shihni më lart, që dyshohet se përshkruajnë OnePlus 8 Pro, janë zbuluar, edhe pse OnePlus 7T Pro sapo…
Google Play Protect bllokon aplikacionet e shpejta të Xiaomit

Google Play Protect bllokon aplikacionet e shpejta të Xiaomit

Ashtu si telefonat e tjerë kinezë, pajisjet Android Xiaomi vijnë me një ndërfaqe të modifikuar të përdoruesit, si dhe shumë…
iTunes mund të zëvendësohet nga një aplikacion tjetër, në Windows 10

iTunes mund të zëvendësohet nga një aplikacion tjetër, në Windows 10

Në fillim të këtij viti, Apple hoqi iTunes në macOS, duke e ndarë atë në tre aplikacione të ndryshme: Podcasts,…
iPhone 11 ka rritur shitjet e Apple në tregun kinez, prej 6%

iPhone 11 ka rritur shitjet e Apple në tregun kinez, prej 6%

Raportet e fundit të shitjeve kanë treguar se iPhone 11 ka rritur shitjet e Apple. iPhone i ri-i me çmimin…
Apple do të mbajë një ‘ngjarje të veçantë’ më 2 dhjetor

Apple do të mbajë një ‘ngjarje të veçantë’ më 2 dhjetor

Pasi që këto ditë Apple ka njoftuar zyrtarisht MacBook Pro të tyre me 16 inç, Apple mund të ketë gjithashtu…
Apple pritet të jetë lider në telefonat inteligjentë 5G

Apple pritet të jetë lider në telefonat inteligjentë 5G

Sipas një studimi nga Strategy Analytics, Apple pritet të bëhet ofruesi kryesor i telefonave inteligjentë vitin e ardhshëm. Samsung, LG…
Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi shitjen në Kinë – çmimi mbi 2 mijë dollarë

Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi shitjen në Kinë – çmimi mbi 2 mijë dollarë

Telefoni i palosshëm i Huawei Mate X u lansua të premten në Kinë. Pajisja që pritet të kushtojë pak rreth…
Microsoft: Cortana do të largohet nga iOS dhe Android

Microsoft: Cortana do të largohet nga iOS dhe Android

Një dokument i publikuar së fundmi nga Microsoft Support zbulon se kompania po i jep fund mbështetjes për aplikacionin Cortana…
Xbox i ardhshëm do të ketë çmim më të arsyeshëm, deklaron drejtori i Microsoft

Xbox i ardhshëm do të ketë çmim më të arsyeshëm, deklaron drejtori i Microsoft

Kur Microsoft njoftoi për herë të parë Xbox One, shumë njerëz reaguan keq kur kompania zbuloi se pajisja do të…
Galaxy Fold 2 është në përgatitje, shihet në një faqe zyrtare të kompanisë

Galaxy Fold 2 është në përgatitje, shihet në një faqe zyrtare të kompanisë

Samsung tashmë ka shtuar faqet e mbështetjes së programit për pajisjen e tyre të ardhshme të palosshme, Samsung Galaxy Fold…
iPhone 12 mund të ketë katër kamera, sugjeron raporti i ri

iPhone 12 mund të ketë katër kamera, sugjeron raporti i ri

Apple gjithmonë ka shkëlqyer në dhënien e përdoruesve të iPhone ato që dëshirojnë dhe këto koncepte të reja, bazuar në…
Strategy Analytics: Apple mund të bëhet lideri i telefonave 5G në 2020

Strategy Analytics: Apple mund të bëhet lideri i telefonave 5G në 2020

Apple ka pasur një kohë të vështirë me modemët Intel, por kur fillojnë të përdorin modemet 5G, problemet e lidhjes…
Facebook korrigjon gabimin që automatikisht ndez kamerën

Facebook korrigjon gabimin që automatikisht ndez kamerën

Ndërsa përdoruesi është duke shikuar një video ose foto që ai ka bërë në aplikacionin iOS, kamera mund të aktivizohet…
Provoni më shumë opsione të fuqishme të Note 10 në Galaxy S10

Provoni më shumë opsione të fuqishme të Note 10 në Galaxy S10

Samsung Electronics ka njoftuar një përditësim të freskët të softuerit për Galaxy S10e, S10, S10 + dhe S10 5G që…
Snapchat lanson syzet e reja intelegjente, Spectacles 3

Snapchat lanson syzet e reja intelegjente, Spectacles 3

Syzet e reja Spectacles 3 nga Snapchat tani janë në dispozicion, ekskluzivisht përmes dyqanit ntë internetit të Snapchat. Modeli i…
Motorola RAZR i palosshëm lansohet zyrtarisht, një qasje e re në telefonin klasik

Motorola RAZR i palosshëm lansohet zyrtarisht, një qasje e re në telefonin klasik

Motorola më në fund vendosi t’i jep fund thashethemeve dhe spekulimeve duke e lansuar zyrtarisht telefonin e palosshëm, Moto RAZR. …
Smartfonëve të ri iPhone dhe Samsung Galaxy, mund t’ju shtohet edhe një ekran tjetër

Smartfonëve të ri iPhone dhe Samsung Galaxy, mund t’ju shtohet edhe një ekran tjetër

Me këtë ekran të dytë të mundësuar nga castAway, përdorimi i smartfonëve mund të bëhet shumë më i lehtë dhe…
Facebooku i ka mbyllur gjatë këtij viti 5.4 miliardë llogari të rrejshme

Facebooku i ka mbyllur gjatë këtij viti 5.4 miliardë llogari të rrejshme

Deri më tani, sa i përket këtij viti, Facebook i ka mbyllur 5.4 llogari të rrejshme, derisa miliona llogari tjera…
“TUNG”, aplikacioni që ua lehtëson shqiptarëve komunikimin përmes Emojive

“TUNG”, aplikacioni që ua lehtëson shqiptarëve komunikimin përmes Emojive

Zymryte Hoxhaj, e lindur në Gjermani, Saarland – një dizajnere për Grafik dhe Komunikacion është vajza që ka krijuar diçka…
Zyrtare: Apple lanson MacBook Pro me ekran 16 inç

Zyrtare: Apple lanson MacBook Pro me ekran 16 inç

Pas një seri të thashethemeve dhe rrjedhjeve, duket se MacBook Pro i ri i Apple ka mbërritur dhe përfaqëson MacBook…
MacBook Pro 16 inç mund të lansohet nesër, në çmim prej 2,399 dollarëve

MacBook Pro 16 inç mund të lansohet nesër, në çmim prej 2,399 dollarëve

Më herët sot, dolën thashetheme që thanë se Apple po jepte njoftime private dhe përvoja praktike për disa konsumator të…
Google Nest Wifi përmirëson shumë shpejtësinë e internetit, megjithatë ka disa mangësi

Google Nest Wifi përmirëson shumë shpejtësinë e internetit, megjithatë ka disa mangësi

Shpejtësia e internetit, është shumë më e dobët, kur përdoret nëpërmjet rrjetit Wifi, pavarësisht nga furnizuesi me internet, qoftë edhe…
Instagram me opsionin e ri që ka ngjashmëri të madhe me TikTok

Instagram me opsionin e ri që ka ngjashmëri të madhe me TikTok

Tashmë nuk është sekret, se kur Facebook nuk mund ta blejë ndonjë aplikacion të popullarizuar, e krijon të vetin. Fillimisht,…
Industria që po rritet me hapa të shpejtë, luani videolojëra dhe fitoni 70 mijë dollarë në vit

Industria që po rritet me hapa të shpejtë, luani videolojëra dhe fitoni 70 mijë dollarë në vit

E-sporti është duke u bërë industria që po rritet me hapa të shpejtë nëpër botë, dhe në mënyrë të vazhdueshme…
Facebook lanson Facebook Pay, për të bërë pagesa lehtësisht në këtë platformë

Facebook lanson Facebook Pay, për të bërë pagesa lehtësisht në këtë platformë

Facebook ka lansuar Facebook Pay, një metodë e re pagese që mund të përdoret në të gjithë ekosistemin e aplikacioneve…
Modeli i ri GoPro HERO8 Black, nivel krejt tjetër!

Modeli i ri GoPro HERO8 Black, nivel krejt tjetër!

Pavarësisht se a jeni prodhues filmash, ‘vlogger’, artist i ri, apo thjesht dëshironi të regjistroni kujtime, me modelin e ri…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close