Lajme

Televizioni publik serb: Një polic ua drejtoi mitralozin helikopterëve serb që lëvizën afër Kosovës
Tre helikopterë serbë fluturuan sot afër kufirit me Kosovën në Jarinje.

Pamje të manovrave të tyre në zonën tanimë të tensionuar u shpërndanë gjithandej nëpër media, shkruan lajmi.net.

Por, Radio Televizioni i Serbisë, raporton edhe diçka tjetër, që megjithatë nuk është e konfirmuar dhe nuk dihet vërtetësia e lajmit.

Sipas RTS-së, gjatë kohës që këta helikopterë po fluturonin në qiell, një polic i Njësisë Speciale ka hyrë në automjetin e blinduar dhe ka drejtuar mitralozin në drejtim të helikopterëve.

Më poshtë keni raportimin e bërë nga RTS:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button