Lajme

Tensionohet situata në Mal të Zi/ Nis arrestimi i popave serbë në Nikshiq

Peshkopi Joanikije dhe shtatë priftërinj të Kishës Ortodokse Serbe u dërguan në komisariat, raportojn mediat malazeze.

Peshkopi Joanikije aktualisht është në komisariat me shtatë priftërinj të tjerë, ku ata po japin deklarata me rastin e liturgjisë së sotme në Nikshiq. Një numër i madh i serbëve u mblodhën para ndërtesës së stacionit policor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button