Lajme

Tentim vrasje në Prishtinë: Derisa po ecte me vajzat e tij, gjuhet me kallashnikovë

Para pak çastesh në rrugën “Xhavit Ahmeti”, në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Prokurori në vendin e ngjarjes ka bërë të ditur se një i dyshuar me inicialet M.L është në arrati, dhe po kërkohet nga organet e rendit.

Sipas tij sulmi është “tentim vrasje e rëndë” dhe se ka ndodhur për motiv të hakmarrjes.
Ai shtoi se cak i sulmit ishte personi me inicialet N.C njofton Klan Kosova.

Sulmi është kryer nga një plumb i kallashnikovit.

Personi në fjalë është sulmuar përderisa ishte duke ecur me vajzat e tij.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button