Lajme

Tërmeti 6.2 godet Greqinë, lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

Tërmet 6.2 në Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

Një tërmet ka rënë në Detin Mesdhe para pak minutave. Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter.

Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 km në jugperëndim të Methonis të Greqisë. Lëkundjet e tërmetit u ndjenë në edhe në vendin tonë.

Sipas EMSC ky tërmet kl

Back to top button