Lajme

Thaçi: Aty ku unë jam ulur nuk do të diskutohet për ndarjen e Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është njëherë ka theksuar faktin se asnjëherë nuk ka folur për shkëmbim territoresh.

“Unë kurrë nuk kam folur për shkëmbim territoresh. Pretendimi për këtë është krijuar për të bërë panik dhe frikë tek qytetatarët e Kosovës. Aty ku unë jam ulur nuk do të ketë diskutim për ndarjen e Kosovës. Ëndërrojë që Presheva, Medvegja e Bujanoci t’i bashkohen Kosovës”, ka thënë Thaçi në Rubikon- transmeton Indeksonline.

“Cdo marrëveshje ka me kalu përmes Kuvendit, nënshkrimi im do të jetë në ato marrëveshje qe janë në interes të Kosovës”, theksoi ai tutje ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button