Lajme

Thaçi: Ju betohem, S’ka plane sekrete për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka agjendë të fshehur e as plan sekret mes Kosovës dhe Serbisë.
Ai ka bërë thirrje për unitet.
“Inkurajojë fuqi shëm të gjithë që të bashkohen në këtë proces dhe të na ndihmojnë gjithë neve dhe rajonin, për të arritur një zgjidhje të qëndrueshme, afatgjate, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ne kemi një momentum duke iu falënderuar SHBA-ve dhe aleatëve dhe ka ardhur koha që t’i japim vendeve tona dhe regjionit pa qen” ja postimi tij.

Back to top button