Lajme

Thaçi, pas veprimit të Rakiqit: As 1 minutë s’qëndron në zyrë ai, që s’respekton simbolet e shtetit

Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi është pyetur nga mediat rreth veprimit të zv/kryeministrit të Qeverisë së Kosovës, Goran Rakiq, i cili hoqi nga kabineti i tij flamurin e Kosovës.

Ai theksoi se sa ishte udhëheqës i ekz ekutivit, nuk kishte lejuar një veprim të till, transmeton Indeksonline

“Unë ku jam aty, në çdo institucion të shtetit, janë simbolet e shtetit. Në kohën kur kam qenë kryeministër i vendit, përfaqësuesit e gjitha komuniteteve kanë respektuar kush tetutën dhe sim bolet. Përndryshe, nuk ka qëndruar asnjë minutë në zyrën e vet, tash pyetne z.Hoti Ai që nuk repsketon sim bolet nuk duhet të jetë pjesë e institucioneve”, ka thënë Thaçi.

Source link

Back to top button