Lajme

Thaçi: Qeveria e re të formohet sa më shpejtë, Kosova nuk ka kohë për të humbur!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një konference për media, ka kërkuar që sa më shpejtë të formohet qeveria e re, shkruan GazetaBlic.Thaçi është shprehur se Kosova nuk ka kohë të humbë, pasi nuk e ka luksin të ketë vakuum në qeverisje.“Tani është hapur rruga për formimin e qeverisë së Kosovës. Kam qenë i kujdeshëm në çdo hap që kam marrë që të jetë në përputhje të plotë me kushtetutën”

“Tani pres që sa më parë të themelohet qeveria e re pasi rrethanat kërkojnë një qeveri funksionale dhe efektive”“Kosova nuk e ka luksin të ketë vakuum në qeverisje, nuk na duhen institucione, viktimë e së kaluarës dhe stagnimit”“Ftoj partitë politike dhe të nominuarin për kryeministër që të marrin përgjegjësitë, Kosova ka humbur shumë kohë duke i ndërrua qeveritë dhe kryeministrat”

“Është koha për reflektim dhe kushtim të përbashkët për rimëkëmbjen ekonomike”.

Back to top button