Lajme

U shua në lule të rinisë /Familjarët rrëqethin: “Ai e donte shumë motorin, ia kishim marrë çelësat por …
Një aks ident tr agjik me motor ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Polydroso, Greqi, si pa sojë e të cilit ka humbur jetën një 21-vjeçar shqiptar dhe një 17-vjeçar grek. Ambulanca mbërriti me u rgjencë në vendngjarje, por fatkeqësisht i riu shqiptar kishte ndërruar jetë në vend, ndërsa 17-vjeçari grek u transportua në spitalin Spitalin Venizelio në Heraklion, por nuk mundi t’i mbijetonte p lagëve të marra.

Sipas mediave greke, vik timat janë Mattheos Karagiannakis dhe Erdi Rushitaj, të cilët po udhëtonin me një motor kur ai devijoi nga rruga dhe për pasojë u përplas me një shtyllë elektrike shkruan protothema.Familjarët e Erdit folën për mediat greke duke thënë se ai e kishte blerë motorrin pak muaj më parë.

Familjarët :“ Nuk dua të besoj se nuk do ta shoh më k urrë vëllain tonë të vogël në jetën time. Ishtë shumë e vështirë për të gjithë ne. Mësuam se çfarë kishte ndodhur rreth orës 5 të mëngje sit kur disa nga miqtë e tij erdhën këtu për të na informuar. Na kishin fikur celularët dhe ata erdhën këtu. Unë dhe motra ime e humbëm tokën nën këmbët tona. “Ajo që na ka ndodhur është tr agjike”

Erdi e kishte blerë motorrin pesë muaj më parë. Ai e donte shumë atë. Kur e solli për ta parë unë u shqetësova aq shumë sa i mora çelësat e tij. Ai më lutej t’ia jepja, derisa në një moment i gjeti dhe i mori vetë.

Ishte motor i madh dhe ne i thoshim vazhdimisht që të ishte i kujdesshëm,”tregon i vëllai. Sipas motrës së 21-vjeçarit, gjithçka ndodhi gjatë pushimit nga puna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button