Lajme

“Unë nuk do të heshti” gjithë jemi me Vjosen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ditë më parë në Rubikon, sul moi familjen e Kryeparlamentares Vjosa Osmani, duke thënë që ka prej tyre që kanë punuar për re gjimin serb.

Madje, tha që në të ardhmen mund të fol edhe më shumë, shkruan gazeta inFokus.

Por, ndaj këtij su lmi, Vjosa Osmani, mbeti e vetmuar, pasi askush nga partia e saj nuk i doli në krah.

E këtë akull e ka thyer, kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Ky, madje në një re agim të tij në Tëitter e i cili u pëlqye edhe nga Osmani, ka thënë që ai është me Vjosa Osmanin dhe se nuk do të heshtë, shkruan gazeta inFokus.

Kjo që duket edhe sikur mesazh jo veç ndaj Thaçit por edhe ndaj LDK-së.

Source link

Back to top button