Lajme

Valon Syla: Qeveria Kurti po rren, rrymën do ta paguajmë 4 herë më shtrenjtë

Gazetari Valon Syla ka komentuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike, duke thënë se Qeveria po gënjen dhe se qytetarët do të paguajnë rrymën katër herë më shtrenjtë.

Në T7, Syla ka thënë se Qeveria ka qasje ideologjike në çështjen e rritjes së çmimit të energjisë elektrike.

“Brenga ime kryesore me këtë vendim të qeverisë është se vendimi për energjetikën së pari është politik. Ka qasje ideologjike, s’ka qasje të trajtimit të njerëzve që s’kanë, nevojtarëve, shtresës sociale, nuk ka trajtim të njerëzve që prodhojnë, por është një vendim ad-hoc që me 75 milionë që i lëshon extra e rrit çmimin e energjisë edhe na shtin neve si konsumatorë me pagu në katër faza. Komplet barra shkon kështu. Së pari paguajmë faturën në KEDS, e dyta është indirekt me subvencione që i japim prej taksave tona, e treta është, kjo kategoria e shtrenjtë e mbanë përsipër 65 për qind të tjerëve që duhet me iu lënë më lirë, që është vendim i padrejtë, dhe e katërta që edhe në veri të Kosovës paguhet rryma me taksat tona”, tha Syla.

Tutje ai ka thënë se në qeveritë Thaçi e Mustafa, s’u pagu katër herë.

“Në qeveritë Thaçi e Mustafa, s’u pagu katër herë. Ka pasur raste që është paguar 2 herë por jo katër herë. Subvencione s’ka pas në qeveritë e tyre”, shtoi Syla.

Gazetari Valon Syla ka folur për zhvillimet e fundit me Serbinë, pas referendumit që u mbajt atje dy ditë më parë.

Syla në Pressing të T7 ka thënë se është pro që sa me shpejt të zgjidhet problemi me Serbinë.

Ai tha se kryeministri Kurti është dashtë me i bë letrat fals duke e quajtur veteran fals për çka tha se nuk flet askush.

“Unë jam për me e zgjedh problemin me Serbinë sa më shpejt edhe me e hek Serbinë qafe e me bë filma vizatimor me ia ndreq Albin Kurtit profilin e vonuar të patriotit, të tipit ka qenë i madh e s’ka shku në ushtri, e tash është dashtë me i bë letrat fallc, se veteran fallc është Albin Kurti po nuk e flet kurrkush. Na nuk kemi nevojë Albin Kurtit me ia ndreq imazhin e tij të patriotit suprem të këtij vendi, si çlirimar i çlirimtarve”, ka thënë Syla.

Gazetari Valon Syla ka folur sërish për mërgimtarët, ku kësaj radhe ka kritikuar ata duke thënë se kanë qef me i reklamu veturat.

Ai i ftuar në emisionin “TGIF” në T7 ka komentuar komentet negative të cilat i shkruajnë qytetarët në rrjetet sociale.

Syla duke komentuar një koment ku thuhet se i bën 17 orë rrugë duke vozitur për të ardhur në Kosovë, i ka reaguar se një gjë të tillë mund të bëni duke ardhur me aeroplan, mirëpo kanë dëshirë me i reklamu veturat.

“Muni me ardh me aeroplan, po keni qef me i reklamu kerrat kur vini në Kosovë, kjo është arsyeja se pse i bëni 17 orë, pra nuk i bëni prej neve”, është shprehur ai.

Këtë deklaratë të Valon Sylës mund ta ndiqni këtu:

Gazetari Valon Syla ka folur sërish për mërgimtarët, ku kësaj radhe ka kritikuar ata duke thënë se kanë qef me i reklamu veturat.

Ai i ftuar në emisionin “TGIF” në T7 ka komentuar komentet negative të cilat i shkruajnë qytetarët në rrjetet sociale.

Syla duke komentuar një koment ku thuhet se i bën 17 orë rrugë duke vozitur për të ardhur në Kosovë, i ka reaguar se një gjë të tillë mund të bëni duke ardhur me aeroplan, mirëpo kanë dëshirë me i reklamu veturat.

“Muni me ardh me aeroplan, po keni qef me i reklamu kerrat kur vini në Kosovë, kjo është arsyeja se pse i bëni 17 orë, pra nuk i bëni prej neve”, është shprehur ai.

Këtë deklaratë të Valon Sylës mund ta ndiqni këtu:

Valon Syla për mërgimtarët: Ju thojsha që i pinë ka 4 redbulla në vend, po paska edhe asi që i pinë ka 30

Gazetari Valon Syla, ka reaguar në lidhje me rastin e mërgimtarit i cili u shtrua në e mergjencë pasi konsumoi mbi 30 pije energjίke Red Bull, natën e Vitit të Ri.

Për Sylen e pritshme ka qenë të konsumohen 4, por jo edhe 30 të tίlla.

“Ju thojsha që i pinë ka 4 redbulla në vend. Po qe paska edhe asi që i pinë ka 30 e përfundojnë në e mergjencë.

Shëndet babίkë.#albanologjί#gërrnaçi“, ka shkruar Syla në Facebook.

E tepron Valon Syla: Bën hajgare me Kryeministrin dhe gërrnaçin gjerman!

Valon Syla: Bën hajgare me Kryeministrin dhe gërrnaçin gjerman!

Valon Syla një “Analist” i njohur i cili është i njohur për mërgimtarët apo diasporën që ai prap vazhdon ti komenton personat të cilët janë në mërgim.

Nuk është se Valon Syla flet mirë për ta por me fjalët e fundit në postimin e tij ai paksa edhe e teproi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button