Lajme

(Video) Djali 11 vjeç i bën surprizën babait me sëmundje të keqe: O ba të dua shumë unë
Në episodin e dytë të “Më thuaj një dëshirë” është transmetuar historia e vecantë e Luisit, 11 vjeçari që kërkon ti rikthejë kujtimet babait të sëmurë me tu mor.

Në vizitën që Fjoralba ka bërë në shtëpinë e tyre, familjarët tregojnë në pikëllim momentin e tme rrshëm kur morën vesh lajmin si dhe shpresën në Zot që kanë për tu bërë mrekulli.

Luisi kërkoi që babai të shihte filmin e jetës së tyre e ta kthente pas në kohë. Gjyshërit dhe nëna e Luisit teksa përpiqen të mbajnë lotët, rrëfejnë kalvarin e gjatë të vuajtjeve që po kalojnë.

“O ba të dua shumë” është fraza e Luisit që drithëroi zemrat e të gjithëve! Emocione të forta, të cilat mund ti ndiqni në videon më poshtë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button