Lajme

VIPA-t shqiptarë nisin pushimet në plazh

Qeveria ka njoftuar se si masë parandaluese për Covid-19, hyrja në plazhe është rreptësisht e ndaluar, së paku deri në një njoftim të dytë.

Megjithatë disa nga VIPA-t shqiptarë duket se nuk duan t’ia dinë aspak për karantinën dhe për rregullat. Duke mos i rezistuar dot diellit të pranverës, kanë nisur plazhin dhe fotot në rrjete sociale nuk kanë të sosur.

Çifti i njohur, Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë udhëtuar drejt bregdetit para disa ditësh dhe kanë publikuar foto dhe video në rrjete sociale:

Balerina Alba Hoxha ka nisur po ashtu plazhin. Ditën e sotme ajo publikoi në profilin e saj të Instagramit një video nga plazhi në Dhërmi:

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj ndodhet në Vlorë që prej disa ditësh. Ajo ka nisur plazhin dhe ka publikuar vazhdimisht foto nga më të ndyshmet, teksa shijon detin dhe diellin pranveror:

Personazhe të tjerë të njohur që janë në plazh janë: Rovena Dilo, Sinan Hoxha, Mariza Ikonomi, Romeo Veshaj, Jonida Maliqi, Suada Daci.

640 0 5eb6c43465393 300x179 1
640 0 5eb6c43465393 300×179 1
640 0 5eb6c373e53d7 242x300 1
640 0 5eb6c373e53d7 242×300 1
640 0 5eb6c39e61493 251x300 1
640 0 5eb6c39e61493 251×300 1
640 0 5eb6c3d383f7f 300x296 1
640 0 5eb6c3d383f7f 300×296 1
640 0 5eb6c3d2ee0b0 300x294 1
640 0 5eb6c3d2ee0b0 300×294 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button