Lajme

Vjen reagimi i Elvis Naçit pas ngjarjes dje në Xhami që rrëqethi shqiptarët

Elvis Naçi ka reaguar për pla gosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e djeshme tek rruga e Kavajës në Tiranë.

Përmes një postimi në Facebook, ai bën thirrje për mbizotërimin e qetësisë dhe paqes në këto ditë Ramazani. Elvis Naçi më tej uron shërim të shpejtë për 5 të pla gosurit, të cilët u su lmuan dje brenda xhamisë në Tiranë.

“Lusim Zotin e Madherishem t’ju jape sherim të shpejtë vëllezërve tanë që u su lmuan dhe u pla gosen brenda Xhamise Dine Hoxha Tirane, ne kete Ramazan te begate duhet t’i marrim gjerat me qetesi ku paqja dhe falja të mbizoterojë! Amin”, shkruan Elvis Naçi.

Back to top button