Lajme

Vjosa Osmani i qon selam Isa Mustafes, sdo ta besoni qka i thotë!

Lidhja Demokratike e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka shkarkuar Vjosa Osmanin nga pozita e saj si nënkryetare e partisë.Vjosa Osmani ka përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë të ditur arsyet pse është përjashtuar nga LDK.“Po përjashtohem e diferencohem sepse:
Thashë kurrë me të korr uptuarit, dhe ashtu mbeti;Thashë do t’i sjellim Kosovës ndryshimin e jo mendësinë e vjetër në pushtet, dhe ashtu mbeti;Thashë se nuk do ta përkrahë asnjë tregtar të kufijve e të sovranitetit, dhe ashtu mbeti.Thashë për Kosovën do të kërkojmë barazi nëpërmjet reciprocitetit, dhe ashtu mbeti.

Source link

Back to top button