Lajme

Vjosa: Populli im i dashur, Hashim Thaçi po bën negociata sekrete me Vuçiqin!

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova është e gatshme gjithmonë për dialog me Serbinë, por sipas saj jo për një dialog të tipit të Thaçit, shkruan GazetaBlic.Sipas Osmanit, Thaçi në vete involvon negociata sekrete me presidentin serb,Ajo tutje thotë se Thaçi akoma qëndron mbrapa idesë për korrigjimin e kufijve.

“Kosova gjithnjë ka qenë e gatshmë për dialog por jo për një dialog të tipit të Thaçit i cili në vete involvon negociata sekrete me Vuçiqin. Në vend se të dalë dhe të tëntojë të marrë kompetenca të qeverisë, ai do duhej të deklarohej për një çështje substanciale, ajo është se a i garanton ai se kurrë më nuk do të vë në tavolinë asnjë milimetër të territorit të Kosovës dhe poashtu të sqarohet se a ka hequr dorë nga ideja e tij dhe e Vuçiqit oër korrigjim të kufijëve. Ai akoma qëndron mbrapa ndryshimit të kufijëve”.

Back to top button