Hoti me lajmin e mire, tregon se kur do të nisë shpërndarja e 60 milionë eurove
  Lajme
  1 hour ago

  Hoti me lajmin e mire, tregon se kur do të nisë shpërndarja e 60 milionë eurove

  Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është…
  Rikthehet Adelina Ismaili: Ndan me fansat lajmin e madh
  Lajme
  3 hours ago

  Rikthehet Adelina Ismaili: Ndan me fansat lajmin e madh

  Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Edhe pse u largua për…
  PDK’ja thotë se do ta përkrahë tërheqjen e pareve të Trustit, por ka një kusht
  Lajme
  3 hours ago

  PDK’ja thotë se do ta përkrahë tërheqjen e pareve të Trustit, por ka një kusht

  Ligji për rimëkëmbjen ekonomike ka dështuar të miratohet disa herë në Kuvend. Ky ligj, është…
  Dy shtet në Evropë rikthejnë karantinën totale
  Lajme
  3 hours ago

  Dy shtet në Evropë rikthejnë karantinën totale

  Çekia dhe Sllovakia pritet të rikthejnë karantinën kombëtare. Dy vendet po përballen me nivele të…
  SHPIKJA E KOSOVARIT QË PO MAHNITË BOTËN, BËRI MILIONA SHIKIME NË INTERNET! (VIDEO)
  Lajme
  5 hours ago

  SHPIKJA E KOSOVARIT QË PO MAHNITË BOTËN, BËRI MILIONA SHIKIME NË INTERNET! (VIDEO)

  Një i ri nga Kosova ka befasuar shumë persona me shpikjen që ka bërë.Ai ka…
  Kuçi: Kosova nga sot është bllok i pavarur energjetik
  Lajme
  5 hours ago

  Kuçi: Kosova nga sot është bllok i pavarur energjetik

  ë martën ka hyrë në fuqi marrëveshja ndërmjet Rrjetit Evropian të Operatorëve të Sistemit të…
  Njeriu i afërt i Albin Kurtit jep alarmin: Gjërat në Kosovë po shkojnë si mos më keq – ja fajtori kryesor
  Lajme
  6 hours ago

  Njeriu i afërt i Albin Kurtit jep alarmin: Gjërat në Kosovë po shkojnë si mos më keq – ja fajtori kryesor

  Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka paralajmëruar se në Kosovë gjërat po…
  Vuçiq tha se Asociacioni bëhet, por jo siç do Kosova – vjen reagimi i ashpër nga Qeveria Hoti
  Lajme
  7 hours ago

  Vuçiq tha se Asociacioni bëhet, por jo siç do Kosova – vjen reagimi i ashpër nga Qeveria Hoti

  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, i ka reaguar Berlinit zyrtar për deklarimet e fundit se…
  Tomë Gashi publikon një deklaratë të Nasim Haradinajt ku shprehet ashpër: “Nuk e njoh këtë gjykatë” – ja pyetja publike e avokatit
  Lajme
  7 hours ago

  Tomë Gashi publikon një deklaratë të Nasim Haradinajt ku shprehet ashpër: “Nuk e njoh këtë gjykatë” – ja pyetja publike e avokatit

  Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e…
  Haradinaj në gjykatë: Jeni me afat të skaduar – edhe po të dënohem 500 milionë vjet s’mund ta ndalni fjalën e lirë të 500 mijë vetave
  Lajme
  7 hours ago

  Haradinaj në gjykatë: Jeni me afat të skaduar – edhe po të dënohem 500 milionë vjet s’mund ta ndalni fjalën e lirë të 500 mijë vetave

  Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka folur në seancën e parë ndaj tij…
  Mbrojtja e Nasim Haradinajt kërkon lirimin e tij të menjëhershëm nga paraburgimi
  Lajme
  8 hours ago

  Mbrojtja e Nasim Haradinajt kërkon lirimin e tij të menjëhershëm nga paraburgimi

  Ka nisur seanca në Gjykatën Speciale ndaj Nasim Haradinajt. Haradinaj, nënkryetar i OVL-së të UÇK-së…
  Kurti: Ata që duan ta ndajnë Kosovën, ndahen nga Kosova
  Lajme
  8 hours ago

  Kurti: Ata që duan ta ndajnë Kosovën, ndahen nga Kosova

  Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka kujtuar protestën e VV-së të mbajtur dy vite më…
  Haradinaj – Stublla jep lajmin e mirë: U jetësua pavarësimi energjetik i Republikës së Kosovës
  Lajme
  8 hours ago

  Haradinaj – Stublla jep lajmin e mirë: U jetësua pavarësimi energjetik i Republikës së Kosovës

  Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj – Stublla, përmes një postimi të bërë në…
  Infektohen me Covid-19, një mësimdhënës dhe një punëtor teknik në gjimnazin e Fushë-Kosovës, mësimi vazhdon normalisht
  Lajme
  10 hours ago

  Infektohen me Covid-19, një mësimdhënës dhe një punëtor teknik në gjimnazin e Fushë-Kosovës, mësimi vazhdon normalisht

  Një mësimdhënës dhe një punëtor teknik në gjimnazin “Hivzi Sylejmani”, në Fushë-Kosovë, kanë rezultuar pozitiv…
  6-vjeçari jep shpirt pasi piu ujë çezme, ishte i infektuar me baktere: E ajo zeza ajo nënë!
  Lajme
  12 hours ago

  6-vjeçari jep shpirt pasi piu ujë çezme, ishte i infektuar me baktere: E ajo zeza ajo nënë!

  Amerika është trond itur nga një ngjarje e rëndë. Si raportohet, në një qytet uji…
  Gjergj Lekës po i qan shpirti! Nëna e tij ndahet nga jeta, ai ta prek shpirtin: Nuk të putha dot o nëna ime!
  Lajme
  12 hours ago

  Gjergj Lekës po i qan shpirti! Nëna e tij ndahet nga jeta, ai ta prek shpirtin: Nuk të putha dot o nëna ime!

  Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari…
  Elvis Naçi i shpëton jetën vogëlushes që po vuante shumë: Falë shqiptarëve dhe falë të madhit Zot do e gëzoj jetën!
  Lajme
  12 hours ago

  Elvis Naçi i shpëton jetën vogëlushes që po vuante shumë: Falë shqiptarëve dhe falë të madhit Zot do e gëzoj jetën!

  Tre ditë më parë, bamirësi Elvis Naçi, publikoi në rrjetin e tij social facebook një…
  E bukura e Shqipërisë që nuk të plaket, nuk do e besoni dot se kur ka lindur Valbona Selimllari
  Lajme
  12 hours ago

  E bukura e Shqipërisë që nuk të plaket, nuk do e besoni dot se kur ka lindur Valbona Selimllari

  Të gjithë shqiptarët e simpatizojnë dhe e pëlqejnë bukurinë natyrale e freskinë e përjetshme që…
  10-vjeçari shqiptar dha shpirt në mes të rrugës, zyrtari italian qan: Ishte fëmijë i qeshur e donim shumë!
  Lajme
  12 hours ago

  10-vjeçari shqiptar dha shpirt në mes të rrugës, zyrtari italian qan: Ishte fëmijë i qeshur e donim shumë!

  Lajmi për vd ekjen e Kristian dje në mëngjes u përhap me shpejtësi në të…
  E mori vesh dy javë para datëlindjen se kishte sëmundje të ligë, humb jetën 18 vjeçarja
  Lajme
  12 hours ago

  E mori vesh dy javë para datëlindjen se kishte sëmundje të ligë, humb jetën 18 vjeçarja

  Një adoleshente në Britaninë e Madhe nuk ka mundur ta fitojë b etejën ndaj kan…
   SERBËT FUSHATË KUNDËR UÇK-SË NË HAS
   Kosove
   03/07/2020

   SERBËT FUSHATË KUNDËR UÇK-SË NË HAS

   Një kameraman serb po akuzohet nga banorët e zonës së Hasit, që bashkë me një ekip po fabrikojnë rrëfime kundër…
   Sot në Kosovë, 122 raste të reja me COVID-19 dhe 81 të shëruar
   Kosove
   29/06/2020

   Sot në Kosovë, 122 raste të reja me COVID-19 dhe 81 të shëruar

   IKSHPK, ka bërë të ditur se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231…
   Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për 100 vr asje
   Kosove
   24/06/2020

   Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për 100 vr asje

   Në njoftimin për media thuhet se Thaçi dhe Veseli dyshohen për 100 vr asje. Lexoni të plotë njoftimin: “Më 24…
   Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka disa muaj qe nuk i ka paguar puntorët
   Kosove
   21/04/2020

   Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka disa muaj qe nuk i ka paguar puntorët

   MKRS- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sërish vonon pagat e punëtorëve të angazhuar nga Institucionet vartëse të trashëgimisë kulturore…
   Larja e dorezave me sapun dhe uthulla e mollës si dizifektant? Përgjigjet mjeku…
   Keshilla Mjekesore
   12/04/2020

   Larja e dorezave me sapun dhe uthulla e mollës si dizifektant? Përgjigjet mjeku…

   Kam dëgjuar se uthulla mund të ndihmojë të na mbrojë nga virusi. Është e vërtetë? Unë jam dakord që uthulla…
   LDK i kërkon Kurtit dhe VV’së të ndalin linçimet ndaj njerëzve të SHBA’së
   Kosove
   11/04/2020

   LDK i kërkon Kurtit dhe VV’së të ndalin linçimet ndaj njerëzve të SHBA’së

   “LDK dënon ashpër fushatën e ulët linçuese, e cila po zhvillohet në rrjetet sociale apo përmes deklaratave politike, e orkestruar,…
   Vrasja e pesëfishtë në Gjilan, suspendohen katër zyrtarë policorë për 72 orë
   Kronika e Zez
   19/02/2020

   Vrasja e pesëfishtë në Gjilan, suspendohen katër zyrtarë policorë për 72 orë

   Lajmin e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin  e Gjilanit, Ismet Hashani. “Shtabi…
   Kjo është policja që dyshohet se vrau anëtarët e familjes dhe veten në Gjilan
   Kosove
   18/02/2020

   Kjo është policja që dyshohet se vrau anëtarët e familjes dhe veten në Gjilan

   Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka konfirmuar se V.B, zyrtare policore, kishte kryer aktin tragjik, me…
   Back to top button