Lajme
  1 day ago

  Presidenti Ibrahim Rugova kishte 359 mijë vota

  Lëvizja Vetëvendosjes arriti të fitoi zgjedhjet e 6 tetorit, duke siguruar mbi 200 mijë vota.…
  Lajme
  1 day ago

  Mërgimtarët përfshihen në një aksident të tmerrshëm

  Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në hyrje të Kurshumlisë në…
  Lajme
  1 day ago

  Fëmijët që shihni në foto, sot janë personazhet më të famshme në skenën politike

  Dy personazhet që tashmë janë shumë të njohur për të gjithë publikun dhe njiherit janë…
  Lajme
  1 day ago

  Punëtori i “famshëm” i kompanisë së Ramiz Kelmendit publikon pagën që i doli pasi votoi VV-në

  Aktivisti i VV-së, Amar Pushka ditë më parë ka deklaruar se është detyruar ta lërë…
  Lajme
  1 day ago

  Dëshmi se si Arban Abrashit i janë vjedhur votat qëllimshëm (DOKUMENT)

  Vetëm në një vendvotim në Prishtinë, kandidatit për deputet nga LDK-ja, Arban Abrashit iu kanë…
  Lajme
  1 day ago

  Eskalon protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin

  Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka…
  Lajme
  1 day ago

  Krimi në familjet shqiptare, apeli i fortë i Elvis Naçit: Vijmë nga asgjëja dhe ikim pa asgjë, t’i themi njëri-tjetrit sa shumë e duam

  Shoqëria shqiptare, historikisht ka vuajtur fenomenin e vazhdueshëm të dhunës në familje. Dhuna në familje…
  Kosove
  1 day ago

  Albin Kurti thyen rekordet e të gjithëve – ky është numri i votave që ka marrë më 6 tetor

  Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thyer të gjitha rekordet me numrin e madh të…
  Kronika e Zez
  3 days ago

  Ky është personi banesa e të cilit u përfshi nga zjarri në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë

  Një banesë në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë gjatë ditës së sotme është përfshirë nga zjarri.…
  Lajme
  3 days ago

  Digjet një banesë në Prishtinë, lëndohet një person

  Një banesë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë. Ende…
   Kosove
   1 day ago

   Albin Kurti thyen rekordet e të gjithëve – ky është numri i votave që ka marrë më 6 tetor

   Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thyer të gjitha rekordet me numrin e madh të votave që ka marrë në…
   Kronika e Zez
   3 days ago

   Ky është personi banesa e të cilit u përfshi nga zjarri në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë

   Një banesë në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë gjatë ditës së sotme është përfshirë nga zjarri. Policia ka konfirmuar rastin për…
   Kronika e Zez
   3 days ago

   Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri në Junik

   Policia e Kosovës, konkretisht, Stacioni Policor Junik, thekson se me datën 18.10.2019, rreth orës 14:30, është njoftuar se në qendër…
   Kronika e Zez
   3 days ago

   Përleshje në lagjen “Dardania” në Prishtinë, policia jep detajet – në pamje shihen disa të shtrirë në tokë

   Në orët e para pas mesnatës ka ndodhur një përleshje masive në lagjen Dardania në Prishtinë. Madje, në disa pamje…
   Lajme
   3 days ago

   Përfshihet nga zjarri një banesë në lagjen “Ulpiana”

   Një banesë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë. Ende nuk dihen arsyet e këtij…
   Lajme
   3 days ago

   Kush është Zeljko Bojiq: Serbi më i kërkuar nga Policia e Kosovës

   Zeljko Bojiq, polici serb në veriun e Kosovës, po konsiderohet si një prej personave të dyshuar për lidhje me vrasjen…
   Lajme
   3 days ago

   Historiani Zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë

   Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në…
   Lajme
   3 days ago

   ‘Godet’ fortë Haradinaj: Shkëmbimi i kufijve, projekt serb i miratuar nga Thaçi e Rama

   Për kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinaj shkëmbimi i kufijve të Kosovës është projekt serb i miratuar nga presidenti Hashim Thaçi…
   Back to top button
   Close
   Close